Search
Close this search box.
پنل مشتریان . علاقه مندی ها

نقد و بررسی کتونی نایک زگاما ( Nike ZoomX Zegama )

نقد و بررسی کتونی نایک زگاما

درست خارج از جعبه، نایک زگاما (320 گرم در سایز مردانه 10.5؛ 263 گرم برای سایز 8 زنانه) با طرح رنگ زنده خود جلب توجه می کند. اما دوندگان حرفه ای دو صحرایی، کفش های دوندگی را بر اساس رنگ نمی خرند. کفش های زگاما به دلیل فناوری فوم میانی زوم ایکس، پوسته‌های محافظ و توری در جلوی پا، و زیره پهن‌تر که یادآورکفش هوکا است، جذاب هستند. بیایید در مورد فوم زوم ایکس در کفش زگاما صحبت کنیم. این با چیزی که در کفش های فوق العاده جاده یافت می شود، متفاوت است. کفش های جاده دارای صفحه ای هستند که باعث افزایش سرعت می شود که در کفش صحرایی یافت نمی شود. فوم زوم ایکس به دلیل سبکی، احساس نرمی و واکنش پذیری شناخته شده است. در کفش زگاما، کفش ها سبک و واکنش پذیر اما در کل سفت هستند. بیشتر این سفتی در مچ پا است، جایی که یک پوشش روی کفش از ورو دآشغال های مسیر به پشت کفش جلوگیری می کند. اما این به قیمت سفتی و ناراحتی کفش تمام می شود.

در مقایسه با سایر کفش‌های صحرایی نایک، مانند ترا کایگر و وایلدهورس، زگاما پهن‌تر و نرم تر است. طرفداران هوکا برای جایگزین کردن آن و امتحان زگاما مشکلی ندارند. اما من گزینه‌هایی مانند هوکا چلنجر، تکتون ایکس یا تورنت را ترجیح می دهم، برای مسیرهای صحرایی که کمتر حرفه ای هستند. به همان اندازه که کفش زگاما در مسیرهای مسطح و آسان توانمند است، مناسب مسیرهای حرفه ای (و به ویژه) مرطوب نیست. کفش زگاما الگوی منحصر به فردی برای نایک است که به خوبی در مسیرهای خاکی خشک و مسیر های ناهموار عمل می کند. با این حال، اگر آب به مسیر اضافه شود، (مانند زمانی که صخره‌ها از یک نهر عبور می‌کنند) زگاما قابل اعتماد نیست.
نقد و بررسی کتونی نایک زگاما

نقد و بررسی کتونی نایک زگاما

نقش محافظتی کفش نایک زگاما

این بی اعتمادی به ناتوانی کفش زگاما در ایجاد پایه ای مطمئن بر روی سطوح مرطوب خلاصه می شود. این یک «ضرورت» بسیار مهم برای کفش های صحرایی است، صرف نظر از اینکه آنها برای دو سرعت یا زمین های سخت در نظر گرفته شده اند. من متوجه شدم که بیشتر از ده ها کفش صحرایی که در یک دهه گذشته یا بیشتر، در سفرهای دو صحرایی خود پوشیده بودم، روی سنگ های خیس و موانع دیگر سر می خوردم. سایر بخش های کفش از پای دونده محافظت می کند. از جمله: پوسته های محافظ در سراسر انگشتان پا؛ یک حامل زیره محکم تر که از فوم و پوشش روی مچ پا محافظت می کند.

ماندگاری کفش صحرایی زگاما

زوم ایکس نایک نیمه پشتی، از جمله پوشش روی کفش و پشته عظیم، مرا به یاد کفش وایلدهورس می اندازد. مانند مدل های دیگر نایک، به نظر می رسد این کفش ها بسیار بادوام هستند. پس از تکمیل 80 کیلومتر آزمایش این کفش ها، هیچ نشانه ای از سایش نشان ندادند. با این حال، شایان ذکر است که من آن جفت کفش ها را در زمین های آسان تا متوسط استفاده کردم. این چیزی است که زگاما از عهده آن بر می آید. اگر تصمیم دارید این ها را در زمین های ناهموارتر استفاده کنید، انتظار ماندگاری زیادی از آن نداشته باشید.

مطلب مرتبط:
 • نقد و بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 29 ( Asics Gel-Kayano 29 )
 • نقد و بررسی کتونی نایک زگاما

  نقد و بررسی کتونی نایک زگاما

  سرعت و واکنش پذیری کفش نایک زگاما

  کفش زگاما برای سرعت ساخته شده است. من آن را در مسیرهای غالباً مسطح، از جمله در مسابقات محلی دو صحرایی دبیرستان، امتحان کردم. در شرایط خشک، کفش‌ها به سرعت پاسخ دادند، اگرچه نتوانستم در پیج ها، سرعت خود را افزایش بدهم، به من امکان ادامه راه را دادند و به طور کلی در برابر سایر کفش‌های صحرایی ساخته شده برای سرعت، خوب عمل کردند. راحتی، نرمی و فناوری زوم ایکس، همگی برای تحقق سریع وعده‌های نایک به خوبی عمل کردند.

  تناسب و راحتی کفش نایک زگاما

  گمان کنید فردی کفش زگاما را با شلوار جینی تنگ، کمربندی شل و پیراهن گشاد هاوایی پوشیده است. پشت کفش، دقیقاً مانند شلوار جین تنگ، محکم به پای شما می چسبد. تنگی کفش زگاما برای مراقبت از پاشنه پا و محافظت از پا در برابر آشغال های مسیر است. در همین حال، در قسمت جلو، توری و بالشتک با هم ترکیب می شوند تا احساس راحتی بیشتری با حس و حالی خوب داشته باشند. این گفته که حفاظت از بخش جلویی پا نباید نادیده گرفته شود، به خوبی رعایت می شود. و کمربند کجاست؟ وسط کفش است که بند ها به هم می رسند. تنظیم صحیح بند ها، درست مانند تلاش برای یافتن بهترین تناسب بین دو سوراخ کمربند، ممکن است به کمی ذکاوت نیاز داشته باشد. هنگامی که آن نقطه دلپذیر را روی کفش پیدا کردید، بند ها، پا را بدون ناراحتی محکم می کنند. ممکن است لازم باشد بند ها را از سوراخ بالایی جدا کنید.

  نتیجه گیری

  چیز های زیادی در مورد کفش نایک زگاما وجود دارد که دوستش داشته باشید. این کفش قطعا به دونده در مسیرهای خشک آسان تا متوسط کمک خواهد کرد. اگر میخواهید خوش بگذرانید یا برای مسابقه ای تمرین می کنید، زگاما گزینه خوبی خواهد بود. اما برای کسانی که به دنبال مسیر های چالش برانگیز تر هستند یا شاید در گذشته مشکلات پاشنه پا داشته اند، زگاما ممکن است بهترین گزینه نباشد. دیدن نسخه‌های آینده کفش زگاما نایک برای دیدن اینکه آیا می توانند به درستی به مشکلات ذکر شده در اینجا رسیدگی کنند، جالب خواهد بود. در غیر این صورت، برای کسانی که به دنبال یک کفش صحرایی سریع هستند، گزینه های دیگری وجود دارد.

  برچسب مطلب :
  فروشگاه اینترنتی جمبو اسپرت
  Logo
  فهرست
  نوبرانه
  کفش و کتونی
  مردانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  زنانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  © 2024 JEMBOSPORT
  سبد خرید