Search
Close this search box.
پنل مشتریان . علاقه مندی ها

نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4 ( Nike React Pegasus Trail 4 )

نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

کفش نایک از مدل پگاسوس مخصوص دویدن در جاده برای چهارمین بار برگشته است. نایک ری اکت پگاسوس تریل 4 یک کفش همه کاره و بادوام برای پیاده‌روی و دویدن است. پگاسوس تریل 4 زیره ری اکت پشتیبانی کننده و فنری پگاسوس تریل 3 را همچنان حفظ کرده است و در قسمت بالایی آن هم به‌روزرسانی‌هایی برای افزایش تناسب و بسته شدن آن انجام داده است.

من به محض خارج کردن این کفش‌ها از جعبه، تحت تاثیر ظاهر شیک و براق آنها قرار گرفتم. من نایک تریل پگاسوس 1 را هم آزمایش کردم، که به نظرم کفش شیکی برای دویدن و طی کردن مسیر است. اما 4 از آن هم بهتر به نظر ‌می‌رسد. پگاسوس تریل 4 نسبت به نسخه‌های قبلی خود حدود 1 اونس وزن کمتری دارد که بیشتر آن هم به دلیل کاهش ارتفاع لژ آن به اندازه حدود 1 میلی متر است. اولین چیزی که من هنگام پوشیدن کفش و دویدن با آن متوجه شدم، این بود که بدون وجود فضای اضافی قابل توجهی در قسمت پنجه، حس تناسب و امنیت دارد. بند فلای وایر از طراحی طنابی برای افزایش تناسب هنگام بسته شدن کفش استفاده ‌می‌کند.

کفی نرم آن به اندازه‌ای ضخیم است که بدون اینکه ثبات را بیش از حد از بین ببرد، در طول مسیر تا حدی از پاهایتان محافظت می‌کند. رویه آن به اندازه کافی سنگین و سفت است که به عنوان مکمل کلاهک لاستیکی پنجه، از قسمت جلوی پا محافظت ‌می‌کند. دویدن با این کفش‌ها حس خوبی دارد. این کفش‌ها برای کاربرد مخصوص خود – یعنی طی کردن مسیر – فوق العاده هستند. موارد کاربرد آنها شامل دویدن در طول مسیر، دویدن در زمین‌های مختلط که ممکن است شرایط و سطوح متغیری داشته باشند، یا صرفا در یک مسیر طولانی و صاف می‌شود. کشش و محافظت از پا به گونه‌ای است که باعث می‌شود این کفش برای مسیرهای پیچ‎دار، شیب‌دار، گل آلود یا مرطوب و لغزنده، کاملا ایده‌آل نباشد. زیره میانی نرم‎‎تر و دنباله‌دارتر آن تاحدی مزیت‌های دیگر را کاهش داده است. تناسب باریک‌تر و راحت‌تر نیز تاحدی توسعه ویژگی‌های دیگر را محدود می‌کند.
نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

محافظت پا کفش نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

حفاظت در نایک پگاسوس تریل 4 برای کاربردهای آن ایده‌آل است – یعنی طی کردن مسیر و مسیرهای صاف و بدون پیچ و خم. رویه آن محکم‌تر از کفش‌های مخصوص دویدن در جاده (مانند پگاسوس 39) است و سرپنجه آن ناحیه بیشتری را پوشش می‌دهد (البته کمتر از مدل قبلی آن یعنی تریل پگاسوس 3). رویه آن دارای یک لایه روکش لاستیکی اضافی در قسمت بالایی نزدیک انگشتان پا برای محافظت و دوام بیشتر است.

هیچ صفحه سختی وجود ندارد که باعث شده است این کفش تا حدی در مقابل خطرات زیر پا مانند سنگ‌ها و ریشه‌ها آسیب پذیر باشد. ارتفاع لژ در مقایسه با پگاسوس 39 (پاشنه 33 میلی‌متر/ جلوی پا 23 میلی‌متر) تا حدودی از زیر پا محافظت می‌کند (36 میلی‌متر پاشنه / 26 میلی‌متر جلوی پا).

دوام کفش نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

به ادعای نایک، پگاسوس تریل 4 به عنوان «اسب بالدار» شما عمل ‌می‌کند. من آنها را روی انواع مختلف زمین ها، از جاده‌های برفی و یخ زده گرفته تا مسیرهای خاکی و زمین‌های شیب‌دار و سنگی پر پیچ و خم آزمایش کردم. با طی مسافتی بیش از 50 مایل، قسمت بالایی به سختی نشانه‌ای از ساییدگی و پارگی را در راه راه رنگ مشکی و خاکستری نشان ‌می‌دهد. این کفش‌ها به ندرت خاکی ‌می‌شوند و گرد و غبار روی آنها را ‌می‌توان به راحتی پاک کرد.

مطلب مرتبط:
 • نقد و بررسی کتونی بروکس آدرنالین جی تی اس 22 ( Brooks Adrenaline GTS 22 )
 • زیره کمترین علائم سایش را نشان ‌می‌دهد و یکپارچگی عاج ‎ها حفظ ‌می‌شود. من مطمئن هستم که ‌می‌توانم از این کفش‌ها برای صدها مایل تمرین استفاده کنم. در حالی که میزان راحتی و عملکرد آن شاید برای مسافت طولانی‌تر یک عامل محدود کننده باشد، اما دوام این کفش‎ها برای استفاده از آنها در مسابقات استقامتی با مسافت بالا به هبچ عنوان یک عامل محدودکننده نیست.
  نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

  نقد و بررسی کتونی نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

  پاسخگویی و سرعت کفش نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

  پگاسوس تریل 4 ‌می‌تواند دویدن سریع را تحمل کند، اما من آن را برای دویدن‌های تمرینی با سرعت متوسط ترجیح ‌می‌دهم. افت 10 میلی متری برای یک کفش تریل معمولی است. من این کفش را برای یک دویدن سریع ترجیح نمی‌دهم. زیره میانی فومی نایک ری اکت به گونه‌ای طراحی شده است که هم جوابگوی نیازهای شما و هم نرم است، بدون اینکه وزن زیادی داشته باشد، و در پگاسوس تریل 4 عملکرد خوبی دارد. نتیجه هم یک دویدن نرم و جهشی است که خستگی را در طی مسیر به حداقل می‌رساند.

  این کفش‌ها در مسیرهای مسطح‌تر و هموارتر، مانند راه‌های باریک کوهستانی، جاده‌های خاکی یا شن و چمن بهترین عملکرد را دارند. گیره‌های آنها به اندازه دیگر کفش‌های تریل بلند نیستند، که آنها را برای جاده بادوام‌تر ‌می‌کند، اما کشش را در زمین‌های سنگی، گلی و برفی (به خصوص اگر شیب‌دار باشند) تضعیف ‌می‌کند.

  راحتی و تناسب کفش نایک ری اکت پگاسوس تریل 4

  تناسب ایمن یکی از ویژگی‌های پگاسوس تریل 4 است. در ابتدا احساس سفتی داشتند، بنابراین اگر اندازه پایتان بین دو سایز است، سایز بزرگتر را بگیرید. سیستم بند طنابی برای بیشتر عرض پاها راحت است و به خوبی کیپ می‌شود (مگر اینکه پای واقعاً پهنی داشته باشید). گاهی اوقات پاهایم را در کفش‌هایی با عرض زیاد می‌چرخند، اما پاهایم در این کفش‌ها تکان نمی‌خورند. من متوجه شدم که جعبه پنجه باریک‌تر از سایر کفش‌هایی است که استفاده کرده‌ام، که فضای موجود برای باز شدن انگشتان پا را در تمرین‌های طولانی‌تر محدود می‌کند. رویه محکم و ضخیم‌تر، محافظت بیشتری در برابر خطرات مسیر و همچنین در برابر سرما برای کسانی فراهم ‌می‌کند که در شرایط زمستانی ‌می‌دوند. در عوض باعث شده است که قابلیت تنفس پا در روزهای گرم‌تر و مرطوب کاهش یابد.

  نتیجه گیری

  در حالی که بسیاری از دویدن‌های آخر هفته خود را در مسیرهای پر پیچ و خم در تابستان انجام ‌می‌دهم، روزهای کوتاه زمستانی به من فرصت زیادی برای دویدن روزانه در یک مسیر نمی‌دهند. پگاسوس تریل 4 برای روزهایی که در بیرون از خانه به سمت مسیرهایی می‌دوم که ممکن است با مقداری برف سخت همراه با گل و چمن مواجه شوم، بسیار مناسب است. از آنجایی که من ظاهر و تناسب آنها را دوست دارم، فکر می‎کنم برای مسافرت در زمانی که فضای چمدان محدود است مناسب هستند، اما ‌می‌خواهم برای بیشتر انواع دویدن آماده باشم. به طور کلی، پگاسوس تریل 4 یک کفش عالی برای دویدن در یک جاده یا مسیر یا برای هرکسی است که به دنبال کفشی بادوام برای طی کردن کیلومترها در زمین‌های متغیر اما کمتر پر پیچ و خم است. در حالی که زیره از نظر کشش و محافظت در زمین‌های صخره‌ای، شیب‌دار یا خیلی لغزنده کمی ضعیف است، اما سطوح بسیار دیگری نیز وجود دارد که پگاسوس تریل 4 در آنها عملکردی فوق العاده دارد.

  برچسب مطلب :
  فروشگاه اینترنتی جمبو اسپرت
  Logo
  فهرست
  نوبرانه
  کفش و کتونی
  مردانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  زنانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  © 2024 JEMBOSPORT
  سبد خرید