Search
Close this search box.
پنل مشتریان . علاقه مندی ها

نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25 ( Nike Structure 25 )

نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25 ( Nike Structure 25 )

همین چند وقت پیش بود که نایک به طور کامل از شر سری Structure خلاص شد و سعی کرد همه را به سمت سری Infinity Run، کتانی خنثی و پایدار خود، سوق دهد. حتما آنها متوجه شده‌اند که هنوز هم تقاضا برای یک کتانی پایدار وجود دارد، زیرا بعد از چند سال بدون ارائه سری Structure، دوباره با سری بسیار متفاوت Structure 23 بازگشتند.

نایک استراکچر 23 مانند یک کتونی خنثی و حامی ‌بود، اما به معنای واقعی کلمه نمیشد آن را کتونی پایداری در نظر گرفت. من Structure 23 و 24 را بررسی کردم ( 24 فقط یک به روز رسانی رویه بوده است ). به نظر من آنها تا به امروز، بهترین نسخه‌های Structure هستند، چون بدون داشتن کفی سفت یا انحنایی که معمولا در کتانی‌های پایداری مشاهده می ‎شود، احساس ثبات و حمایت می‌دهند.

وقتی بحث محبوبیت می‌شود، سری استراکچر به پای چیزی شبیه Pegasus یا Infinity نمی‌رسد. من شخصا استراکچر را به پگاسوس و اینفینیتی ترجیح می‌دهم، زیرا رویه آن لایه‌بندی بیشتری دارد و بالشتک‌ها قطورتر به نظر می‌رسند، اما فکر می‌کنم که اکثر دوندگان هنوز هم فکر می‌کنند که استراکچر یک کتانی قدیمی ‌و سنتی از دسته کفش‌های پایداری است.

اولین بازخوردها به کتونی نایک استراکچر 25

وقتی برای اولین بار با کتونی نایک استراکچر 25 قدم زدم، بسیار قابل توجه بود که نسبت به 2 نسخه آخر، چقدر بیشتر به یک کتانی پایداری شباهت دارد. احساس انحنای مشخصی در آن وجود داشت که از زمان استراکچر 19 مشاهده نکرده بودم؛ اما دردناک یا ناراحت کننده نبود.

اولین تجربه دویدن من با این کفش، دو روی تپه بود. نایک استراکچر 25 در طول این تمرین کمی‌ کند بود – زیاد با افزایش سرعت هماهنگی ندارد. نسبت به نایک استراکچر 24 سفت‌تر به نظر می‌رسید، اما به دلیل برجستگی قسمت میانی پا در قوس، احساس حمایت بیشتری داشت.

من می‌توانستم کیسه هوا را زیر قسمت جلویی پا احساس کنم که همیشه از ویژگی‌های سری Structure بوده است. این کتانی درست از همان لحظه اول راحت بود و نیازی به وقفه وسط تمرین نداشت. کفشی که بیشتر از همه بعد از تجربه این کتانی به یادم آمد، Infinity Run 3 بود. هر دو کفش دارای گیره‌های پاشنه و همچنین قوس‌های برجسته هستند، اما نایک استراکچر 25 محکم‌تر از اینفینیتی ران 3 است. همچنین من را به یاد پگاسوس 40 انداخت، زیرا هر دو دارای کپسول هوای زوم جلوی پا با کفی محکم و زیره‌های سخت هستند.
نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25

نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25

رویه کتونی نایک استراکچر 25

استراکچر 25 رویه‌ای با بالشتک قدیمی دارد که راحت اما گرم است. بالشتک آن نسبت به استراکچر 24 کمی نازک‌تر به نظر می‌رسد، اما همچنان برای آب و هوای خنک مناسب‌تر از آب و هوای گرمسیری است. به نظر من واقعا راحت است، آنقدر راحت که همه جا آن را می‌پوشم.

زبانه بالشتک‌دار چروک نمی‌شود، بنابراین اگرچه کمی ‌لغزش زبانه وجود دارد، اما آزاردهنده نیست. بندهای دوجانبه در ردیف اول ارائه شده است اما من هیچوقت از آنها استفاده نکردم، چون بدون گره دونده هم بندها به خوبی بسته می‌شوند.

این کفش نسبت به سایز خود، تناسب واقعی ارائه می‌کند که البته مانند اکثر کفش‌های مخصوص دویدن نایک، در گستره کوچک‌تر قرار دارد و بهترین احساس را وقتی دارد که جوراب‌های نازک با آن می‌پوشم، در غیر این صورت بیش از حد احساس گرم می‌کنم.

واحد کفی کتونی نایک استراکچر 25

نایک استراکچر 25 تجربه راه رفتن بسیار قابل پیش بینی در مقایسه با سری پگاسوس و اینفینیتی دارد. از همان لحظه‌ای که آن را می‌پوشید، احساس آشنایی به شما می‌دهد و بلافاصله می‌توانید متوجه شوید که یک کتانی نایک از سری زوم ایر ( Zoom Air ) پوشیده‌اید.

مطلب مرتبط:
 • نقد و بررسی کتونی نایک جردن لوکا 2 ( Nike Jordan Luka 2 )
 • فوم زیره میانی به Cushlon 3.0 تغییر پیدا کرده است، اما چیز خاصی نیست و حسی مانند فوم 6 سال پیش دارد. میزان پرش یا بازگشت انرژی بالایی وجود ندارد، بنابراین ساختار 25 سرگرم کننده نیست ‌یا جذابیت خاصی ندارد.

  این کفش بهترین عملکرد را در سرعت‌های آهسته زیر 5:30 دقیقه در هر کیلومتر دارد. افزایش سرعت با آن برای من سخت است، بنابراین از آن اصلا برای دو سریع استفاده نمی‌کنم. من قطعاً آن را یک کتانی همه کاره نمی‌نامم.

  کفی نسبت به استانداردهای امروزی محکم است. کپسول هوا زیر پا کاملا سفت است، بنابراین فوم اطراف آن باید چگالی مشابهی داشته باشد، در غیر این صورت کپسول هوا بیش از حد برجسته میشد و احساس ناراحتی می‌داد.

  وقتی صحبت از حمایت به میان می‌آید، استراکچر 25 در حال حاضر حامی‌ترین کتانی در خط تولید نایک است. من کف پای صاف دارم و به نظرم این کتانی پایدار است، اما قوس برجسته آن کمی ‌بیش از حد آزاردهنده است. من فکر می‌کنم که پشتیبانی کافی برای اکثر کف پاها را فراهم می‌کند، اما برای دوندگانی با قوس‌ پای بلند مناسب‌تر است.
  نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25

  نقد و بررسی کتونی نایک استراکچر 25

  گیره پاشنه جدید، یک عنصر اضافی از پشتیبانی پاشنه را به استراکچر امسال اضافه می‌کند. این قابلیتی است که سال‌ها آن را در سری اینفینیتی ران دیده‎ایم. اما اینفینیتی ران 4 امسال دیگر آن را ندارد. نایک تبلیغ می‌کند که استراکچر 25 دارای هندسه تکان‌دهنده‌ای است، اما در واقع، جلوی پا آنقدر انعطاف‌پذیر است که نمی‌توانید راکر را حس کنید. حین دویدن طولانی، احساس صرفه جویی در انرژی یا کارآمدی به شما نمی‎دهد، بنابراین ترجیح می‌دهم از آن برای دویدن‌هایی با مسافت کوتاه یا متوسط استفاده کنم.

  من یک دوی تمرینی 42 کیلومتری با آن انجام دادم اما از آن دویدن لذت نبردم. کفش‌ها حس سنگینی و سستی می‌دادند، و احساس می‌کردم که نسبت به سایر کتانی‌های مدرن‌تر با کفی‌های میانی ضخیم و درشت، دویدن با این‌ها بسیار برایم سخت‌تر بود.

  مانند بسیاری از کتانی ‎های روزمره نایک، زیره استراکچر 25 نقطه قوت اصلی آن است. این زیره تماس کامل با زمین و لاستیک ضخیمی دارد که در برابر سایش مقاوم و بادوام است. شاخه‌های بیرون زده دارد، بنابراین چسبندگی آن عالی است، حتی زمانی که باران شدیدی می‌بارد.

  نتیجه گیری درباره کتونی نایک استراکچر 25

  من می‌دانم که نایک سعی دارد با استراکچر 25 و جدیدترین مدل اینفینیتی ران 4 چه کار کند: آنها می‌خواهند دوندگانی را که به پشتیبانی نیاز دارند از InfinityRN به سمت سری Structure سوق دهند و برعکس. استراکچر 25 بیشتر از دو نسخه قبلی Structure یک کتانی پایداری محسوب می‌شود. این کتانی یک گیره پاشنه اضافی، پشتیبانی از قوس بیشتر و همچنین کفی محکم‌تری دارد که منجر به انحراف کمتر می‌شود.

  من استراکچر 24 را ترجیح می‌دهم زیرا طرفدار قوس‌های برجسته در کفش‌های مخصوص دویدن نیستم. استراکچر 24 بیشتر شبیه یک کفش خنثی و حمایت کننده بود. 25 شبیه یک کتانی پایداری است. استراکچر 25 را دوباره خریداری نخواهم کرد. این یک کتانی مخصوص دویدن مناسب با قیمت مناسب است، اما من به دلیل صافی کف پایم، طرفدار قوس‌های برجسته نیستم. من سایر ویژگی‌های پایداری، مانند زیره یا صفحه پهن، را ترجیح می‌دهم. من همچنین متوجه شدم که این کفش تجربه دویدن یکدست و قدیمی مثل کفش‌های 6 سال پیش دارد. سری استراکچر باید با یک کفی میانی ضخیم ‎تر و فوم زیره برتر نایک، از مدل ZoomX ارتقا پیدا کند. این کار تجربه دویدن جذاب‌تر و هیجان انگیزتری به آن می‌دهد.

  برچسب مطلب :
  فروشگاه اینترنتی جمبو اسپرت
  Logo
  فهرست
  نوبرانه
  کفش و کتونی
  مردانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  زنانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  © 2024 JEMBOSPORT
  سبد خرید