Search
Close this search box.
پنل مشتریان . علاقه مندی ها

نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14 ( Brooks Ghost 14 )

نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14 ( Brooks Ghost 14 )

بروکس گوست احتمالا متداول ترین کفش رانینگ موجود است. اگر گوست یک پیتزا بود، این مدل مارگاریتا محسوب می شد. مارگاریتا هیچ مشکلی ندارد: این یک ترکیب طعم اثبات شده است که به خوبی پیش میرود. شما نمی خواهید یک سس بدبو یا غذای دریایی منجمد ارزان قیمت را روی مارگاریتای خود بریزید. گوست طرفداران با وفای متعددی دارد. این افراد دوندگانی هستند که هر سال این مدل را میخرند: دوندگانی که نمیخواهند در مورد کفش دو ریسک کنند. آنها می دانند که به دنبال چه چیزی هستند، و گوست 14 هر سال این نیازشان را برآورده میکند.
نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

اولین حس دربارۀ کفش بروکس گوست 14

هرگاه نسخۀ جدیدی از گوست به بازار عرضه می شود، خیلی هیجان زده نمی شوید، زیرا میدانید که این مشابه با نسخۀ قبلی است. دلایل زیادی برای خرید گوست وجود دارد، اما هیچ کدام از آنها هیجان انگیز نیستند. وقتی گوست 14 را برای اولین بار پوشیدم، برایم مثل یک کتونی مجلل بود. رویۀ آن پفدار نبود و نسبت به گوست 13 تناسب بیشتری داشت.

اولین بار به راحتی 11 کیلومتر با آن دویدم و این اصلا تعجب آور نبود. احساس میکردم مثل یک روح هستم: صاف، پایدار و سازگار. گاهی در حین دویدن می توانستم سرعتم را بالا ببرم و در انتها، سرعت متوسط من 30 ثانیه در هر کیلومتر بیشتر از سرعت متداول بود. این نوع جدید گوست به من کمک می کرد تا سرعتم را نسبت به حالت متداول افزایش بدهم، در حالی که با انواع قبلی سرعت کمتری داشتم. گوست 14 نسبت به گلیسرین 19 که چند ماه پیش آن را امتحان کردم، چابکی بیشتری داشت.

زیره در کفش بروکس گوست 14

ویژگی جدید گوست 14 آن است که در آن از زیرۀ میانی کامل DNA Loft استفاده می شود، در مقایسه با گوست 13، که در آن فقط زیرۀ میانی نیمۀ DNA Loft به کار می رفت. با این که به نظر میرسد که این یک ارتقای بزرگ است، اما تجربۀ من در حین دویدن مشابه با گوست 13 است.

در واقع این دو نوع به حدی مشابهند که وقتی آزمایش A/B را روی یک نوع در هر پا انجام دادم، باید تمرکز میکردم تا تفاوت آنها را مشخص کنم. گوست 14 کمی نرمتر از گوست 13 است، اما این میتواند قابل اغماض باشد. اگر گوست 13 از نظر نرمی نمرۀ 6 از 10 را بگیرد، نمرۀ گاست 14 معادل 25/6 خواهد بود.
نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

در مقایسه با سایر کفش های ورزشی در سطح متوسط، گوست 14 محکم تر از پگاسوس 38، کلیفتون 8 و کومولوس 23 است، اما به دلیل ضخامت فوم زیرۀ میانی، همچنان حس ضربه گیری خوبی در آن وجود دارد. گوست 14 دارای فوم پاشنۀ میانی حجیمی است تا از پاهای شما محافظت کند. پاشنۀ آن 36 میلیمتر است، یعنی فقط 4 میلیمتر کمتر از ارتفاع بیشینۀ مجاز برای رویدادهای ورزشی جهانی، اما شک دارم که یک دوندۀ منتخب در مسابقات ماراتن جهانی از گوست استفاده کند.

اگر میخواهید با گوست 14 دوی ماراتن را انجام دهید و نگران زمان خود نیستید، قطعا این مدل برایتان مناسب است. من 42 کیلومتر دویدم و عملکرد آن حیرت انگیز بود.
این یکی از بهترین کفش هایی است که برای دویدن در مسافت طولانی امتحان کرده ام، زیرا پایداری عالی، سطح ضربه گیری بالا، و رویۀ راحتی دارد.

به دلیل زیرۀ میانی نرم متوسط که خیلی هم مجلل نیست، انتقال وزن با این کفش حس کارآمدی دارد و برای من افزایش سرعت در گوست 14 راحت است. برای من دویدن در سرعت ثابت و کمی بیشتر از سرعت متداولم بین 50/4 و 30/5 دقیقه در هر کیلومتر لذت بخش تر بود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت آن است که زیرۀ میانی گوست 14 از نوع EVA صاف است، به طوری که بازگشت انرژی زیادی از هر برخورد پا به وجود نمی آید. این زیرۀ میانی میتواند ضربه گیری بسیار خوبی را همراه با محافظت از پا فراهم کند.

تنها زمانی که با افت ارتفاع 12 میلیمتری دویدم مربوط به آزمایش گوست بود. در حالی که برای برخی افراد این میتواند خیلی دشوار باشد، اما افت ارتفاع بالا برای من مشکل ساز نیست. این باعث می شود که پاهایم را روی یک سطح سرازیری با شیب بالاتر قرار بدهم و احساس میکنم که نسبت به کفش های دیگر این در حین دویدن بیشتر به من کمک خواهد کرد.

کالکشن کتونی رانینگ بروکس 2023

ویژگی منفی این افت ارتفاع بالا آن است که احساس میکنم که در حین سیکل گیت پاشنه ام تماس جزئی با زمین دارد، اما با طی کردن مسافت بیشتر به آن عادت خواهم کرد. دو نوع لاستیک در زیرۀ بیرونی گوست 14 مورد استفاده قرار گرفته اند: لاستیک نرم در پنجه و لاستیک کربنی سخت و بادوام روی پاشنه.

مطلب مرتبط:
 • نقد و بررسی کتونی اسیکس ژل کایانو 29 ( Asics Gel-Kayano 29 )
 • لاستیک زیرۀ بیرونی در بخش میانی زیرۀ میانی بیشتر بود و پشتیبانی میانی بیشتری را در گوست 14 به وجود می آورد، زیرا در بخش میانی زیرۀ میانی از DNA Loft نرمتر استفاده میشود.

  یکی از شیارهای پنجه به صورت جزئی با لاستیک پر میشود. این باعث می شود که پنجه انعطاف پذیری کمتری داشته و در حین انتقال نیرو حس بهتری داشته باشد. ساییدگی اولیۀ لاستیک زیرۀ بیرونی، مخصوصا در سطح پاشنه، ساییدگی سریع را بعد از چند بار دویدن نشان می دهد، اما بعد از آن ساییدگی کم می شود.

  بعد از 80 کیلومتر طی کردن با گوست 14، من متوجه شدم که دوام زیرۀ بیرونی در مقایسه با سایر کفش های روزشی روزمره کمتر از سطح متوسط است، به طوری که اگر در مورد زیرۀ بیرونی سختگیر هستید، بهتر است از گوست استفاده نکنید. لاستیک زیرۀ بیرونی بروکس به کار رفته در گوست تقریبا نرم است، به طوری که کشش در اکثر سطوح بیشترین میزان را دارد.

  رویۀ کفش بروکس گوست 14

  بخش رویه همیشه برای من جذاب ترین ویژگی گوست است و گوست 14 تفاوتی با آن ندارد. پد فوم در زبانه، زبانۀ پاشنه، و یقۀ کفش به صورت سخاوتمندانه مورد استفاده قرار گرفته و پای شما را پوشش میدهد. گوست یکی از راحت ترین کفش های ورزشی روزمره است. زبانۀ کفش هنوز بسته نشده و بنابراین کمی به سمت طرفین میلغزد. بست زبانۀ ممتاز فقط در مدل گلیسرین مشاهده می شود.

  گوست 14 از بندهای جدید صافی استفاده میکند که جایگزین بندهای قدیمی شده اند. من دریافتم که این بندهای صاف فشار را به صورت یکنواخت تری توزیع می کنند و باعث می شوند که کل سطح بند مسطح تر شده و عملکرد بهتری داشته باشد.
  نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

  نقد و بررسی کتونی بروکس گوست 14

  بزرگ ترین اصلاح این مدل تغییر توری است که نازک تر بوده، قابلیت تنفس بالاتری دارد، و حس ظریفتری را در گوست 14 به وجود می آورد، اما همچنان رویۀ آن گرم است، که میتواند برای آب و هوای سرد مناسب باشد. توری نازک تر باعث می شود که پنجه فضای بیشتری داشته باشد، اما متناسب با ابعاد باشد. این مدل در 4 عرض مختلف مردانه و 3 عرض مختلف زنانه در دسترس است. نوارهای شب تاب در دو طرف انگشت شست، دو طرف پاشنه، و پشت پاشنه مشاهده میشوند، و بنابراین میتوان از گوست 14 برای تمرین در نور کم استفاده کرد.

  من هیچ بخش ناراحت، فشار یا سایشی را در این کفش احساس نکردم، حتی در حین دویدن 5 ساعته. به علاوه، بالا رفتن پاشنه را احساس نکردم، و رویۀ این کفش از مواد با کیفیت ساخته شده است.

  با در نظر گرفتن آزمایش روی گوست 13، می توانم بگویم که دویدن با این کفش مثل روند روزره است. تغییرات کوچکی که بروکس در گوست 14 ایجاد میکند قطعا سبب بهبود آن می شود و من از هر بار دویدن با گوست 14 لذت میبرم.

  مدل 14 چندمنظوره بوده و کاربردهای بیشتری نسبت به نوع 13 دارد، زیرا رویۀ آن منناسب تر است، قسمت پنجه چابکی بیشتری دارد، و در زیرۀ میانی از DNA Loft جدید کامل استفاده شده است.

  دویدن با گوست 14 جذاب یا هیجان انگیز نیست، اما سازگاری بالاتری دارد. شما میتوانید هر مدلی از گوست را انتخاب کنید و از عملکرد مشابه با مدل قبلی مطمئن باشید.

  گلیسرین 19 با قیمت 20 دلار بیشتر رویۀ راحت تری دارد، اما در مقایسه با گوست 14 تناسب آن با پا کمتر است. از گوست میتوان برای کاربردهای بیشتری استفاده کرد، زیرا زیرۀ میانی به اندازۀ گلیسرین 19 نرم نیست، و بنابراین با آن میتوان سرعت را بیشتر کرد.

  گوست 14 یک نوع ورزشی تر از گلیسرین است. گلیسرین در گذشته تنها کفش ورزشی بروکس با زیرۀ میانی DNA Loft کامل بود، اما اکنون گاست 14 هم وارد بازار شده و ارزش بالاتری دارد.

  برچسب مطلب :
  فروشگاه اینترنتی جمبو اسپرت
  Logo
  فهرست
  نوبرانه
  کفش و کتونی
  مردانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  زنانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  © 2024 JEMBOSPORT
  سبد خرید