Search
Close this search box.
پنل مشتریان . علاقه مندی ها

نقد و بررسی کتونی سالامون ایکس اولترا 4 Salomon X Ultra 4 GTX

نقد و بررسی کتونی Salomon X Ultra 4 GTX

هر چند سال، سالامون پرفروش ترین خط ایکس اولترای خود را بازسازی می کند، و در بهار اخیر نیز شمارۀ 4 را روانۀ بازار کرد. بر اساس موفقیت نسل قبلی، این کفش بروزرسانی شده دارای یک رویۀ مدرن و براق است، مجموعۀ بند کفش و بدنه تغییر یافته، و تناسب حجمی با قسمت روی پنجه بیشتر شده است.

سالامون همراه شما

پس از امتحان کردن تغییرات سطح پایینتر Gore-Tex، من به این نتیجه رسیدم که مدل جدید یک برندۀ دیگر است: مقاومتر، قدرت محافظت بیشتر، و پشتیبانی بهتر نسبت به اجرای آزمایشی حس ورزشکارانه ای را به وجود می آورد که میتوان آن را به عنوان یک گزینۀ مناسب مد نظر قرار داد. در ادامه تجربیات خود را از ایکس اولترا 4 شرح می دهیم. برای بررسی عملکرد آن در رقابت با سایر محصولات، به مقالۀ ما دربارۀ پرفروش ترین کفش های طبیعن گردی مراجعه کنید.

راحتی

مانند مدل های قبلی، ایکس اولترا 4 GTX به عنوان جدیدترین محصول سالامون راحتی بالایی را برای مسافت های طولانی و پیاده روی های روزانه یا سفر با کوله پشتی در وزن منطقی فراهم می کند. این کفش حس یک دوندۀ حرفه ای را به شخص می دهد: ساختار آن تقریبا انعطاف پذیر و ساده است، یک ضربه گیر نرم در اطراف دهنه کفش و زبانۀ آن وجود دارد، و میتوان با کمک آن با سرعت بیشتری پیاده روی کرد. به علاوه، یک پد زیرپایی مسطح برای راحتی بیشتر در حمل کوله در طول شب برای مسیرهای حرفه ای دارد، و یک فوم تقریبا محکم RVA نیز به جذب ضربه کمک میکند.
سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

به زبان ساده، ایکس اولترا 4 مثل کفش دوندۀ واقعی یا مدل ایکس ریس از سالامون نرم و شکل پذیر نیست، اما راحتی استفاده از آن در مسافت های طولانی یک ویژگی بسیار مهم است (مانند مدل های قبلی، جزء اولین انتخاب ها برای طبیعت گردی است). و به عنوان یک امتیاز دیگر، قابلیت محافظت از پا یک ویژگی قابل توجه آن است: قسمت های تقویت شده در اطراف انگشتان و پاشنه باعث شده اند که ایکس اولترا 4 نسبت به سایر طرح های فعلی برای سنگ پیمایی و ضربۀ اتفاقی با صخره ها و ریشه ها مناسبتر باشد. به علاوه، یک لایۀ جدید مادۀ قابل کشش در بالای کفش زیر بندها باعث یشود که گرد و خاک و ذرات دیگر وارد کفش نشوند، که این یک نعمت بزرگ است. در ترکیب با سیستم بند با قابلیت باز و بسته کردن راحت (که در ادامه توضیح داده میشود)، این کفش کاملا محکم و متناسب با پا است.

وزن

نوع Gore-Tex از ایکس اولترا 4 در حدود 1 پوند و 10 اونس برای سایز مردانۀ 9 است (که مقدار 1 پوند و 5/11 اونس برای آن گزارش شده است)، که مشابه با یک جفت ایکس اولترا 3 است.

کشش

سالامون برای قسمت زیره همچنان از طراحی خاص Contagrip خود در ایکس اولترا 4 گورتکس استفاده می کند، اما این بار کمی در ترکیب آن تغییر ایجاد کرده است. عملکرد لاستیک MA بسیار مشابه با نسخه های قبلی است، که این می تواند ویژگی خوبی باشد. گیره های V مانند به خوبی سطوح نرمتر را نگه می دارند، و در عین حال از انعطاف پذیرری بیش از حد یا پارگی زودهنگام جلوگیری می کنند.
سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

و حفظ کفش روی سنگ – حتی در شرایط خیسی که در کل زمستان تجربه میکنم – با قدرت و سازگاری بالا مشاهده می شود. به علاوه، شکل گیره و عمق آن باعث شده است که کفش حتی در حین ایستادن در زمان دویدن روی سطح شیبدار و سطوح ناپایدار قابل اعتماد باشد. کسانی که روی سطوح گلی هایکینگ می کنند، زیره هایی با فاصلۀ بیشتر را می پسندند، اما برخی در این باره از طراحی اولترا ایکس ایراد میگیرند.

مطلب مرتبط:
 • عرضه رنگ بندی جدید صندل کراکس صالحه بمبری
 • پایداری و پشتیبانی

  یک تغییر قابل توجه در ایکس اولترا 4 بدنۀ جدید آن است، که تلاش شده تا از وزن آن کاسته شود و در عین حال پایداری و پشتیبانی مناسب حفظ گردد. در حین استفاده، سالامون کشش خوبی را در این مدل ایجاد کرده است. کفش زیرۀ عریضی دارد، که باعث می شود حس انسجام و ثبات بیشتری ایجاد شود، و هایکینگ با کوله پشتی سنگین (مدل Granite Gear Crown2 38 همیشگی من) در سطوح صخره ای و سرازیری و سراشیبی راحت تر خواهد بود. اما انعطاف پذیری زیادی در مقابل کفش وجود دارد، که سبب نرمی بیشتر و حس ورزشکاری در حین هایکینگ روی زمین صاف می شود.
  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  یک عامل مهم در این حس پایدار اما چابک، سوراخ بند کفش لبه دار است که سیستم بستن بند با مرکز کفی را متصل میکند. محکم کشیدن بندها تقویت بیشتری را در این ناحیه فراهم می کند تا به چرخش مچ ها کمک شود. با این که بررسی دقیق کارایی آن دشوار است، اما پایداری این مدل در ارتباط با ساختارش بسیار خوب است. در بین مدل های مشابه، در کفشی مثل La Sportiva Spire میتوان سفتی بیشتری را تجربه کرد، که تقریبا مشابه بوت است، اما به نظر من برای پیاده روی و سفر با کوله پشتی این مدل مناسبتر خواهد بود.

  ضد آب بودن

  اکثر آزمایش های مدل ایکس اولترا 4 در اواخر پاییز و اواسط زمستان انجام شد، و بنابراین من فرصت زیادی برای بررسی مقاومت قسمت بالایی و آستر Gore-Tex این کفش به آب بودم. همان طور که انتظار میرفت، این کفش عملکرد کلی خوبی داشت. مادۀ سنتزی آن دارای روکش دفع آب بادوام (DWR) است که رطوبت را دور کرده و به جلوگیری از ورود باران سبک و برف کمک میکند، در حالی که آستر Gore-Tex در هیچ نقطه ای با مشکل مواجه نشد و پاهای من را خشک نگه داشت. مانند همۀ کفش های ضد آب دیگر، شما باید از ورود آب از قسمت بالایی جلوگیری کنید – مدلهای Gore-Tex دیرتر از مدلهای ضد آب یا مدلهای روزنه دار خشک میشوند – اما خوشبختانه من هنوز چنین مشکلی نداشته ام.
  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  قابلیت تنفس

  یک جنبۀ دیگر آزمایش گسترده در زمان زمستان آن است که من این کفش را در دمای بالاتر از 60 درجۀ فارنهایت امتحان نکردم، و بنابراین نمیتوانم دربارۀ سطح تنفس آن صحبت کنم. کفش های Gore-Tex به طور کلی در هوای گرم هم عملکرد خوبی دارند – شامل نسل قبلی اولترا ایکس 3 GTX – و بنابراین انتظار دارم این مدل هم مانند مدل های قبلی باشد. مادۀ سنتزی به کار رفته در قسمت بالایی تقریبا نازک است، و برش بالا به پایین گرما را مثل بوت در خود ذخیره نمی کند، اما همچنان در اواسط تابستان میتواند گرم شود.

  به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 10
  قیمت اصلی ۳,۲۸۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲,۱۹۵,۰۰۰ تومان است.
  33%
  به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 6
  قیمت اصلی ۳,۲۸۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲,۱۹۵,۰۰۰ تومان است.
  33%
  به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 4
  به لیست دلخواه اضافه شداز لیست دلخواه حذف شد 9

  کیفیت و دوام

  با چند استثنا – شامل کفش OUTline که به طور دائمی پاره شد – ما از کیفیت و دوام محصولات سالامون تجربۀ خوبی داشتیم. و در حالی که همچنان بیان نظرات نهایی دربارۀ ایکس اولترا 4 دشوار است، ولی همۀ ویژگی های آن در طول چهار ماه استفادۀ آزمایشی خوب به نظر می رسند. زیرۀ کفش به صورت یکنواخت ساییده می شود و نرخ منطقی دارد، علیرغم آن که به طور مکرر روی سطوح سخت و سنگی از آن استفاده شده است، و قسمت چند بخشی فوقانی همچنان ظاهر خوبی دارد. 

  بندهای راحت سالومون

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  Salomon X Ultra 4 GTX از سیستم بندهای محصول سالامون استفاده میکند، که در تعدادی از کلکسیون های محصول دو و هایکینگ آنها مشاهده میشود. مزیت اصلی این مدل راحتی آن است: میتوان به سادگی با کشیدن یک بند آن را محکم کرد، و به سرعت در زبانه جمع میشود. برخلاف مدل ایکس اولترا 3، نیازی به محکم کردن مجدد بند کفش نبود، که این یک بهبود قابل توجه است. در نهایت، همان طور که اشاره شد، زبانۀ جدید که به قسمت بیرونی سوراخ میانی متصل می شود برای بستن کفش مناسب است و سبب محکم شدن و مقاوم شدن کفش می شود.

  تناسب و سایزبندی

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  سالامون ایکس اولترا 4 جی تی ایکس

  در مقایسۀ تناسب مدل ایکس اولترا 4 با نسل قبلی ایکس اولترا 3، مشخص است که قسمت پنجه فضای بیشتری داشته و حجم بالاتری نسبت به مدل فعلی دارد. برای بسیاری از کسانی که طبیعت گردی می کنند، این یک ویژگی مثبت است، زیرا نسخۀ قبلی آن بسیار باریک بود و می توانست نقاط فشار و ناراحتی را به وجود بیاورد. از طرف دیگر، برای افرادی که پاهای باریکی دارند، تناسب مدل قبلی بهتر است. اما خبر خوب آن است که این کفش همچنان در اطراف پاشنه جمع شده و برای کوهنوردی طولانی مناسب است، و عرض آن به حدی بود که باعث نشد روی سطوح شیبدار سر بخورم. برای کسانی که به عرض بیشتر نیاز دارند، تغییرات کفش و بوت در ابعاد گسترده تری ارائه می شوند.

  برچسب مطلب :
  فروشگاه اینترنتی جمبو اسپرت
  Logo
  فهرست
  نوبرانه
  کفش و کتونی
  مردانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  زنانه
  کفش و کتونی
  برندهای برتر
  © 2024 JEMBOSPORT
  سبد خرید