پنل مشتریان . علاقه مندی ها

آشنایی با انواع استایل در دنیای مد

مد و استایل

اگر به افراد پیرامون خود دقت کرده باشید متوجه می شوید هر فردی از سبک خاصی برای انتخاب و پوشیدن لباس هایش استفاده می کند. نکته جالبی که وجود دارد این است که شما می توانید با دانستن و شناخت انواع استایل، تا حدودی از شخصیت دیگران مطلع شوید چرا که سبک لباس پوشیدن هر فرد نشان از شخصیت درونی اوست اما برای فهمیدن این موضوع، لازم است که ابتدا با انواع استایل آشنا باشید.

استایل مینیمال

استایل مینیمال معمولا به استایل هایی گفته می شود که بسیار ساده و راحت هستند و در آن، از رنگ های کمتری استفاده ,در کل از رنگ های خنثی بیشتر استفاده می شود. این استایل مناسب استفاده روزانه و قرارهای کاری است. معمولا سلبریتی ها از این استایل برای استایل روزمره خود استفاده می کنند. در این استایل، به جای استفاده از اکسسوری و زیورآلات پر زرق و برق، از اکسسوری های کوچک، ظریف و ساده استفاده می کنند.

 استایل مینیمال معمولا به استایل هایی گفته می شود که بسیار ساده و راحت هستند. سایت سی مد

استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال نقطه مقابل استایل مینیمال است به این معنی که هر قدر در استایل مینیمال، سادگی حرف اول را می زند برعکس در استایل ماکسیمال همه چی اغراق آمیز است و ترکیب بندی شلوغی دارد و مناسب افرادیست که در انتخاب استایلشان شجاعت دارند. یکی از دلایلی که سبب محبوبیت استایل ماکسیمال در بین افراد شده است، راحتی در انتخاب است. لباس های طرحدار و شلوغ، لباس های اورسایز، اکسسوری های بزرگ و رنگ های تند، از خصوصیات استایل ماکسیمال است.

استایل ماکسیمال نقطه مقابل استایل مینیمال است به این معنی که هر قدر در استایل مینیمال، سادگی حرف اول را می زند برعکس در استایل ماکسیمال . سایت سی مد

استایل ویمسیکال

در استایل ویمسیکال که امروزه در بین سلبریتی ها و افراد مشهور بسیار محبوب شده، صرفا رنگ های شاد و طرح های جذاب کاربرد دارند و رنگ های تیره در این استایل جایی ندارند. یکی از آیتم های اصلی استایل ویمسیکال، دامن حریر و گیپور با رنگ های شاد و طرح های شلوغ و گل گلی است. این سبک از لباس پوشیدن به دلیل استفاده از رنگ های شاد و طرح های شلوغ، برای تابستان بسیار مناسب می باشد.

در استایل ویمسیکال که امروزه در بین سلبریتی ها و افراد مشهور بسیار محبوب شده، صرفا رنگ های شاد و طرح های جذاب کاربرد دارند . سایت سی مد

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک همیشه از محبوب ترین استایل ها بوده چرا که تطبیق پذیری بالایی دارد؛ به عبارتی در استایل کلاسیک محدودیتی برای در آمیختن با استایل های دیگر ندارید و در واقع این سبک لباس پوشیدن، می تواند پایه و اساس سایر استایل ها باشد. طرز لباس پوشیدن شما در استایل کلاسیک، تمیز و مطمئن است و معمولا رنگ های خنثی در این استایل در اولویت قرار دارند.

استایل کلاسیک همیشه از محبوب ترین استایل ها بوده چرا که تطبیق پذیری بالایی دارد . سایت سی مد

استایل کژوال

واژه کژوال، به معنای تصادفی و غیر جدی است. ممکن است شما با شنیدن این اسم، فکر کنید که یک استایل شلخته است در حالی که استایل کژوال در مد، هر چیزی هست به جز شلختگی! در واقع استایل کژوال به معنی استایل عجیب و غریب است. معمولا افرادی که به دنبال راحتی هستند و راحت بودن را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند، از این سبک پیروی می کنند. این افراد نه تنها شلخته نیستند بلکه یک ظاهر مدرن و شیک و در عین حال ساده و راحت دارند.

واژه کژوال، به معنای تصادفی و غیر جدی است. سایت سی مد

استایل کالج

استایل کالج یا استایل پریی (Preppy) در ایران کمتر دیده می شود. این استایل از کالج های غرب، که مختص افراد ثروتمند و مرفه بود، نشات گرفت. این استایل در آغاز مخصوص دانش آموزان ثروتمندی بود که برای رفتن به مدرسه از لباسهای شیک و برندهای گران قیمت استفاده می کردند. با گذشت زمان استایل کالج طرفداران زیادی پیدا کرد و همه افراد مرفه، با گروه های سنی مختلف، از آن پیروی کردند؛ گرچه اکنون همه اقشار می توانند از این سبک استفاده کنند. اصالت، آراستگی و شیک بودن از ویژگی های اصلی استایل کالج است.

بیشتر بخوانید:

لباس های یقه دار و آستین بلند، کفش های کالج، کفش های زنانه ساده با پاشنه متوسط، پارچه هایی با طرح چهارخانه، راه راه، خال خالی و گل گلی ریز از آیتم های سبک کالج می باشند؛ بعلاوه اینکه رنگ های مانند سفید، سورمه ای، سبز تیره، قرمز بورگاندی، قهوه ای و کرم از رنگ هایی هستند که در استایل کالج بیشتر دیده می شوند و رنگ های دیگر خیلی کم در این استایل به چشم می خورند.

استایل کالج یا استایل پریی (Preppy) در ایران کمتر دیده می شود. این استایل از کالج های غرب، که مختص افراد ثروتمند و مرفه بود، نشات گرفت. سایت سی مد

استایل کالج یا استایل پریی (Preppy) در ایران کمتر دیده می شود. این استایل از کالج های غرب، که مختص افراد ثروتمند و مرفه بود، نشات گرفت. سایت سی مد

استایل اگزوتیک

استایل اگزوتیک یا عجیب به استایلی گفته می شود که در آن از هر چیز عجیب و غریبی که شاید تابحال کسی ندیده باشد، تشکیل می شود. در استایل اگزوتیک معمولا از رنگ های تند، گلدوزی ها و طرح های پیچیده، چاپ های عجیب و زیورآلات خاص استفاده می شود.

استایل اگزوتیک یا عجیب به استایلی گفته می شود که در آن از هر چیز عجیب و غریبی که شاید تابحال کسی ندیده باشد، تشکیل می شود. سایت سی مد

استایل بوهو

استایل بوهو برگرفته از مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیاست که واقع در قسمت غربی جمهوری چک است. در استایل بوهو معمولا از ویژگی های طبیعت و گل و گیاه، لباس های گشاد و نازک، لباس های گل گلی و طرحدار و رنگ های شاد و گرمی مانند قرمز، خردلی و … استفاده می کنند.

استایل بوهو برگرفته از مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیاست که واقع در قسمت غربی جمهوری چک است. سایت سی مد

استایل تام بوی

لباس پوشیدن دختران به سبک پسران جوان را استایل تام بوی می گویند. این استایل، ساده، بی دردسر و جالب است. افرادی که از استایل تام بوی طرفداری می کنند معمولا دخترانی هستند که لباس ها و اکسسوری های دخترانه را نمی پسندند و شلوار جین یا کتان، پیراهن دکمه دار و یک کفش اسپرت راحت را ترجیح می دهند.

استایل تام بوی لباس پوشیدن دختران به سبک پسران جوان را استایل تام بوی می گویند. سایت سی مد

استایل آوانگارد

واژه آوانگارد ریشه نظامی دارد و به معنای جلودار و پیشروست و در مد و فشن به معنای ساختار شکن، روشنفکرانه، ابتکار و … است. استایل آوانگارد را می توان بی پرواترین و بی قانون ترین سبک لباس پوشیدن دانست چرا که در این سبک، لباس پوشیدن را یک هنر می دانند نه یک مد!!! ایده لباسهایی به سبک آوانگارد، از لباس مردانه گرفته شده و معمولا در مهمانی های خاص سلبریتی ها دیده می شود. نکته جالب اینکه معمولا طراحان و صاحبین برندهای بزرگ از استایل آوانگارد برای آغاز فشن شوهای خود استفاده می کنند تا توجه مخاطب را به لباس های عجیب و قریب خود جلب کنند و بعد از آن طراحی های اصلیشان را رونمایی کنند که مسلما در دید و نظر مخاطبین خاص و زیباتر دیده خواهند شد.

استایل آوانگارد واژه آوانگارد ریشه نظامی دارد و به معنای جلودار و پیشروست و در مد و فشن به معنای ساختار شکن، روشنفکرانه، ابتکار و … است. سایت سی مد

استایل وینتیج

اگر شما طرفدار نوستالژی باشید بدون شک از استایل وینتیج استقبال خواهید کرد. در استایل وینتیج از لباس های قدیمی و سبک آن ها در لباس پوشیدن بهره گرفته می شود. وینتیج پوشیدن بعد از جنگ جهانی دوم و به خاطر کمبودها و محدودیت های مردم در دسترسی به لباس نو، رواج یافت. آن زمان امکان خرید و دسترسی به لباس نو وجود نداشت بنابراین مردم مجبور بودند از لباس های دیگران و لباس های دست دوم استفاده کنند که همین امر سبب شکل گیری سبک وینتیج در دنیای مد شد. استایل وینتیج شامل لباسهایی از دهه های ۱۰۰ تا ۱۹۸۰ می باشد. امروزه مردم لباس های وینتیج را در ترکیب با لباس های مدرن می پوشند و گاهی با تغییرات اندکی در آن ها، بازطراحی می شوند. از ویژگی های اصلی این استایل،پارچه های طرح دار با رنگ های محدود به خصوص پارچه های خال خالی است. نکته ای که در استایل وینتیج باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان تمام استایلتان را از یک دهه انتخاب نکنید چرا که در این صورت از مد یک دهه خاص پیروی می کنید و دیگر استایل وینتیج به حساب نمی آید.

 اگر شما طرفدار نوستالژی باشید بدون شک از استایل وینتیج استقبال خواهید کرد. در استایل وینتیج از لباس های قدیمی و سبک آن ها در لباس پوشیدن بهره گرفته می شود. سایت سی مد

استایل رترو

استایل رترو نیز مانند استایل وینتیج، الهام گرفته از زمان های گذشته است و بسیار به هم شباهت دارند و اکثر افراد این دو استایل را با هم اشتباه می گیرند. از تفاوت های استایل رترو و استایل وینتیج، می توان به زمان انتشار آن ها اشاره کرد. در استایل وینتیج از لباس هایی استفاده می شود که توسط افراد دیگر مورد استفاده قرار گرفته و از زمان انتشار آن گذشته است و درحال حاضر مجددا همان لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد اما در استایل رترو با الهام گرفتن از لباس های قدیمی، لباس هایی با همان سبک در عصر جدید تولید می کنند. استایل رترو در واقع یک سبک کلاسیک است که تنوع رنگی و پالت رنگی خاصی را در هر فصل ارائه می دهد به صورتی که ممکن است در یک فصل رنگ های پاستیلی را در این استایل ببینید و در فصل دیگر رنگ های تیره! تیشرت های چاپی با رنگ های روشن و پاستیلی و شلوارهای اورسایز که کمی کوتاه نیز هستند، همچنین کفش های اسپرت و راحت نمونه ای از لباس هایی به سبک استایل رترو می باشند.

استایل ورزشی
امروزه استا ورزشی یل از استایل های محبوب و پر طرفدار در بین جوانان است. در استایل ورزشی معمولا از لباس های اسپرت و راحت، کفش های اسپرت و برند، لگ های ورزشی و … استفاده می کنند. لباس های ورزشی نه تنها به شما حس راحتی را منتقل می کنند بلکه اگر درست انتخاب شوند، استایلی جذاب را به شما هدیه خواهند داد.

امروزه استا ورزشی یل از استایل های محبوب و پر طرفدار در بین جوانان است. سایت سی مد

استایل گوتیک

از ویژگی های اصلی استایل گوتیک، سیاه و سفید بودن است چه در لباس و چه در آرایش مو و صورت. استایل گوتیک استایلی عجیب و پر از اکسسوری های خاص شامل زنجیر، حلقه ها و مهره های فلزی است. معمولا افرادی که می خواهند مرموز دیده شوند از این استایل پیروی می کنند.

از ویژگی های اصلی استایل گوتیک، سیاه و سفید بودن است چه در لباس و چه در آرایش مو و صورت. سایت سی مد

از ویژگی های اصلی استایل گوتیک، سیاه و سفید بودن است چه در لباس و چه در آرایش مو و صورت. سایت سی مد

استایل هنری

در استایل هنری، لباس های عجیب و غریب و ناهمگون حرف اول را می زند به گونه ای که با ورود به یک جمع، خاص بودن لباس به چشم می آید. معمولا افرادی که روحیه هنری دارند، طرفدار این سبک هستند و معمولا هر فردی استایل خاص خودش را می سازد، به همین دلیل این استایل ممکن است در هر فردی، متفاوت دیده شود ولی در حالت کلی استفاده از کلاه، دستمال سر، زیورآلات و در کل اکسسوری های خاص با اشکال مختلف از ویژگی های این سبک است.

در استایل هنری، لباس های عجیب و غریب و ناهمگون حرف اول را می زند به گونه ای که با ورود به یک جمع، خاص بودن لباس به چشم می آید. سایت سی مد

استایل هیپ هاپ

استایل هیپ هاپ به دهه ۶۰ میلادی برمیگردد زمانی که در محله های فقیرنشین آمریکا، بچه های کوچکتر مجبور به پوشیدن لباس برادران بزرگترشان بودند. در دهه ۸۰ برندهای بزرگی از جمله آدیداس خودش را با این فرهنگ هماهنگ کرد؛ بعد از آن هیپ هاپ دستخوش تغییراتی شد تا به شکل امروزش رسید. انتخاب لباس هایی با سایز خیلی بزرگ یا خیلی گشاد و شلوارهای چریکی از ویژگی های اصلی استایل هیپ هاپ هستند.

 استایل هیپ هاپ به دهه 60 میلادی برمیگردد زمانی که در محله های فقیرنشین آمریکا، بچه های کوچکتر مجبور به پوشیدن لباس برادران بزرگترشان بودند. سایت سی مد

استایل راکر

استایل راکر بسته به این که طرفدار چه نوع سبکی از موسیقی راک هستید، در افراد مختلف، متفاوت است اما در حالت کلی برای سبک استایل راکر می توان ۳ دسته بندی لباس شامل تیشرت های قدیمی و گشاد، شلوار جین و کت چرم در نظر گرفت. معمولا افرادی که طرفدار هنر و موسیقی هستند، از این سبک استفاده می کنند.

استایل راکر بسته به این که طرفدار چه نوع سبکی از موسیقی راک هستید، سایت سی مد

استایل پانک

استایل پانک از خرده فرهنگ پانک که یک جنبش اعتراضی است، نشات گرفته است. پانک ها روحیه ضد سرمایه داری و ضد مادی گرایی دارند به همین دلیل با دنیای مد پیش نمی روند و از لباس های گران قیمت در استایلشان استفاده نمی کنند. از آن جایی که شروع جنبش پانک با موسیقی همراه بود، استایل پانک نیز ابتدا توسط گروه های موسیقی به نمایش گذاشته شد. پانک شاخه ای از راک است. در حقیقت پانک ها از طریق موسیقی، و صریح تر از راک، اعتراض خود را بیان می کردند . ژولیدگی، مدل موی نامرتب، لباس های کثیف و شلخته، شلوارهای زاپ دار و پاره، بخصوص جین و چرم از ویژگی های استایل پانک می باشند.

استایل پانک از خرده فرهنگ پانک که یک جنبش اعتراضی است، نشات گرفته است. سایت سی مد

استایل کابوی

استایل کابوی یا وسترن یکی از سبک های قدیمی است که برگرفته از سبک زندگی گاوچران ها می باشد. این استایل یک استایل محلی است که توسط افراد مشهوری مانند roy rogers به شهرت رسیده است. منشا اصلی سبک کابوی به اسپانیا بر می گردد اما در فرهنگ آمریکایی نقش پر رنگ تری دارد. در حقیقت این سبک با مهاجرت از یک منطقه به منطقه دیگر، ویژگی های متعددی از فرهنگ مناطق را با خود همراه می کرد که باعث تغییراتی در سبک کابوی می شد. شلوار جین، پیراهن چهارخانه، کت جیر و البته اکسسوری ها بخش اصلی استایل کابوی را تشکیل می دهند.

استایل کابوی یا وسترن یکی از سبک های قدیمی است که برگرفته از سبک زندگی گاوچران ها می باشد.. سایت سی مد

منبع: سی مد

هشتگ های مطلب:

#استایل #مد #فشن

برچسب مطلب :
فروشگاه اینترنتی جمبواسپرت
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
فهرست
نوبرانه
کفش و کتونی
پوشاک
اکسسوری
مردانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
زنانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
خرید از ترکیه
خرید از امارات
© 2022 JEMBOSPORT
سبد خرید