پنل مشتریان . علاقه مندی ها

مروری بر 10 بازیکن برتر جام جهانی بسکتبال چین 2019

جام جهانی بسکتبال چین

گاهی اوقات در بازی بسکتبال یک بازیکن ستاره تمام چیزیست که برای پیروزی نیاز دارید.
انصراف ستاره های تیم آمریکا از حضور در جام جهانی بسکتبال 2019 پنجره ی امیدی را بر روی دیگر تیم ها گشوده تا خودی نشان دهند.

بعد از آمریکا کانادا بیشترین شانس را برای استفاده ازین موقعیت بوجود آمده داشت اما به سرعت با مشکل تیم آمریکا روبرو شد و ستارگان کانادایی حاضر در nba از حضور در این تورنمنت صرف نظر کردند ترکیب نهایی کانادا تنها دو بازیکن شاغل در nba را همراه خود دارد کوری جوسف و کم بیرچ.

آمریکا همچنان قدرتمند ترین تیم و یکی از شانس های اصلی قهرمانیست اما عنوان برترین بازیکن تورنمنت متعلق به ستاره ی یونان و ارزشمند ترین بازیکن فعلی NBA یعنی جیانیس آنته توکومپو میباشد.
با توجه به آغاز جام جهانی بسکتبال از ساعاتی دیگر مروری داریم بر 10 بازیکنی که ممکن است آمریکا را از تاج و تختش به زیر بکشند.

جیانیس آنته توکومپو از یونان

کانادایی ها کاملا از قدرت این ستاره ی یونان به دلیل رویارویی تورنتو رپتورز با این ستاره در فینال کنفرانس شرق سال گذشته آگاهی دارند.

آنته توکومپو دارای دستانی کشیده و بدنی ورزیده با سرعت بالا و قد حدود 210 سانتی متر میباشد.

او که در فصل گذشته nba خوش درخشید و عنوان mvp یا همان ارزشمند ترین بازیکن را نیز بدست آورد تنها برابر سد دفاعی قدرتمند کوای لنرد ستاره ی رپتورز وادار به تسلیم شد اما در چین دیگر کوای لنردی وجود ندارد تا جلوی او را بگیرد جیانیس با روحیه ی زیاد پا به این مسابقات گذاشته و حتی اعلام کرده حاضر است عنوان mvp خود در nba را با طلای جام جهانی معاوضه کند.

یونان در گروه F با تیم های مونته‌نگرو ، برزیل و نیوزیلند هم گروه است.

جیانیس همچنین برادر خود تاناسیس را در کنار خود دارد و آماده اند تا تیم آمریکا را به چالش بکشند.

نیکولا یوکیچ از صربستان

یکی دیگر از شانس های اصلی قهرمانی یعنی صربستان روی سنتر قدرتمند خود نیکولا یوکیچ حساب ویژه ای باز کرده.

مهارت این بازیکن 210 سانتی متری ما را به یاد ستاره ی سابق لیتوانی آرویداس سابونیس می اندازد. یوکیچ دارای توانایی خاصی در پاس دادن ، شوت کردن و احاطه داشتن بر بازی دارد.

ستاره ی دنور ناگتس در فصل گذشته ی nba با میانگین 7.3 پاس منجر به گل در بین تمام سنتر ها رکورد دار بود. وی همچنین در تیم اول all-nba فصل گذشته حضور داشت که جز او تنها آنته توکومپو از آن تیم در جام جهانی حضور دارند.

نیکولا ووچویچ از مونته‌نگرو

هر چند مونته‌نگرو شانس زیادی برای قهرمانی ندارد اما ووچویچ پس از اولین nba all-star خود به راحتی جزو 10 بازیکن برتر تورنمنت قرار دارد.

سنتر مجیک یک امتیاز آور قهار و ریباند کننده ی قدرتمنده اما ضعف او در بازی سازی یوکیچ را بر او برتری داده.
او فصل گذشته در پلی اف nba ثابت کرد که میتواند بهترین بازیکن تیمش باشد. مونته‌نگرو همگروه یونان در گروه F این رقابت هاست.

رودی گوبرت از فرانسه

سنتر فرانسوی ملقب به “stifle tower” در حالی وارد این رقابت ها شده که عنوان برترین بازیکن تدافعی nba را یدک میکشد.
گوبرت یک بلاک کننده ی قدرتمنده که رویارویی با او کابوسی برای تمام بازیکنان حاضر در چین محسوب میشه.

حضور او به تنهایی برای صعود تیم فرانسه به المپیک سال بعد و حتی مدال گرفتن کافیست.

مارک گسول و سرخیو لول از اسپانیا

گسول اخیرا اعلام کرد قهرمانی nba همراه با تیم تورنتو رپتورز را به گونه ای جشن گرفته که انگار 5 بار قهرمان شدند. به دلیل طولانی ترین پلی آف دوران حرفه ایش و جشن پس از آن ممکن از گسول در بهترین حالت خود نباشد اما ذهن برتر او و تجربه ی بسیار بالای او در بازی های ملی از نکات قابل توجه است.

هرچند امسال برادر مارک یعنی پائو گسول در کنار وی حضور ندارد اما او یک گارد تنومند یعنی سرخیو لول را در کنار خود میبیند. لول احتمالا بهترین بازیکن خارج از nba حاضر در این رقابت هاست که تجربه ی بالای او کمک زیادی به اسپانیایی که حالا بیشتر روی هماهنگی تیمش حساب میکند تا مهارت انفرادی خواهد کرد.

یوناس والانسیوناس از لیتوانی

بازیکن سابق رپتورز و وفادار به تیم لیتوانی در کنار فرزند آرویداس یعنی دومانتاس سابونیس یکی از بهترین ترکیب های تهاجمی جام را شکل دادند.

این ترکیب فرصت این را دارد که از کمبود ستاره در تیم های همگروه خود در گروه مرگ یعنی کانادا و استرالیا بیشترین بهره را ببرد.

نیروی بیرحمانه ی والانسیوناس ممکن از بیش از حدی باشد که کانادا و استرالیا توانایی مقابله با آن را داشته باشند.
لوییس اسکولا از آرژانتین

آرژانتین فاتح المپیک 2004 آتن به رهبری مانو جنوبلی که حالا بازنشسته شده و دیگر در تیم حضور ندارد در ترکیب تیمش تنها بازمانده ی خود از آن تیم یعنی اسکولا را در پست پاور فوروارد دارد.

برونو کاباکلو و لیاندرو باربوسا از برزیل

کوین دورانت برزیلی و محو شونده ی برزیلی رهبری یکی دیگر از تیم های مدعی قاره آمریکا را بر عهده دارند. کاباکلو در 34 بازی فصل گذشته برای ممفیس گریزلیز به میدان رفت. باربوسا یکی دیگر از بازیکنان سایق رپتورز که 2 فصل است در NBA بازی نمی کند همچنان امتیاز آوری و بازی سازی بالایی دارد.

منبع: cbc sports

مترجم: علیرضا پیرزاد

هشتگ های مطلب:

#بسکتبال #اخبارورزشی #جام_جهانی_بسکتبال

برچسب مطلب :
فروشگاه اینترنتی جمبواسپرت
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
فهرست
نوبرانه
کفش و کتونی
پوشاک
اکسسوری
مردانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
زنانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
خرید از ترکیه
خرید از امارات
© 2022 JEMBOSPORT
سبد خرید