پنل مشتریان . علاقه مندی ها

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

به هر فروشگاه کفش محلی بروید با دیواری رنگارنگ روبرو خواهید شد که ده ها کفش در آن قرار دارد. نیازی به گفتن نیست که پیدا کردن مناسب ترین کفش در میان انتخاب های متعدد کار آسانی نیست. برای پیچیده تر کردن مسائل، هر کفشی برای شما مناسب نیست. هر مدلی که انتخاب می کنید باید از پاشنه تا نوک پا به درستی جا بیفتد و با قدم زدن با آنها احساس راحتی کنید.

اکثر ما این روزها خرید آنلاین را ترجیح می ‌دهیم، اما اگر قبل از خرید نتوانید آن را امتحان کنید، خطر کمی بیشتر است. چه آنلاین خرید کنید و چه در فروشگاه، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. برای تجزیه و تحلیل آناتومی کفش، اشتباهات رایج در خرید کفش، و لیستی از کفش های مورد علاقه ما در حال حاضر در دسته بندی مورد علاقه شما، در ادامه مطلب قرار گرفته است.

چگونه کفش شما باید مناسب باشد

هر قسمت از کفش رانینگ دارای هدف خاصی است و به گونه ای طراحی شده است که پا را به گونه ای مشخص کند. حتی کوچکترین تفاوت ممکن است روی تجربه شما تأثیر بگذارد. ما عناصر اصلی کفش دویدن را تقسیم کرده ایم تا بتوانید به راحتی آنها را شناسایی کنید و مطمئن شوید که هر کدام به درستی روی پای شما قرار می گیرند.

همه چیز بالای کفی به عنوان بخشی از رویه کفش ورزشی شما محسوب می شود. از دیدگاه سنتی، برندهای کفش رویه خود را با لایه‌هایی از پارچه و توری دوخته شده و چسبانده شده به هم می‌سازند. نسخه های مدرن امروزی به طور فزاینده ای از بافندگی و پرینت سه بعدی برای ایجاد لباس های یک پارچه بدون درز استفاده می کنند که در مکان های مناسب کشیده و پشتیبانی می شود. باید به هر جایی که لمس می‌کند صاف باشد، نه اینکه در هیچ جایی چسبیده، چروک یا دسته‌بندی نشود.

دوری مچ پا پیچی است در بالای دهانه کفش که پاشنه را در جای خود پایین نگه می دارد. برخی از کفش‌ها از لایه‌های ضخیم استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بیشتر به شکل تکیه می‌کنند تا استخوان مچ پا را نگه دارند. توجه داشته باشید که آیا پاشنه پای شما می لغزد، چگونه بالشتک با استخوان های کناری مچ پا شما تعامل دارد و آیا انحنای پشتی تاندون آشیل شما را تحریک می کند یا خیر.

پشت پاشنه یک فنجان نیمه سفت است که در قسمت پشتی قرار گرفته و پاشنه شما را نگه می دارد. برخی از کفش‌ها دارای پوشش خارجی پاشنه هستند که عملکرد مشابهی را انجام می‌دهند، در حالی که کفش‌های مینیمال ‌تر پاشنه پا را حذف کرده‌اند تا آزادی کامل حرکت را فراهم کنند. تحقیقات نشان داده است که پشتی های پاشنه، کنترل حرکت را فراهم نمی کنند، اما برای فرود و استحکام ، پاشنه را در مرکز قرار می دهند. به دنبال پاشنه ای باشید که امکان حرکت راحت مچ پا را فراهم کند.

طراحان انواع روکش‌ها، چشمک‌ها و سیستم‌های توری ایجاد کرده‌اند تا آنها را به هر شکلی از پا درآورند. به نحوه تناسب و نگه داشتن پای خود توجه کنید، و در عین حال امکان ایجاد گنبد طبیعی قوس در طول قدم زدن، احساس ایمن و بدون لغزش ایجاد می کند.

جای انگشت تمام قسمت بالایی از جلوی شصت تا انتهای کفش را در بر می گیرد. اغلب با یک ضربه گیر پنجه تقویت شده پوشانده می شود که پارچه را از انگشتان پا نگه می دارد و از خراشیدگی محافظت می کند، به خصوص در کفش های دنباله دار. به دنبال جعبه انگشتی پهنی باشید که جلوی پای شما را نگیرد و به جلوی پای شما اجازه دهد که به طور طبیعی هم در عرض و هم در طول باز شود. همچنین نباید انگشتان پای شما را گرفتگی یا مالش دهد – حتی انگشت کوچک انگشتان پا. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید هر رقم را به راحتی در داخل کفش تکان دهید.

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

حالت واقعی خود را در نظر بگیرید

زیره کفش دویدن شما جایی است که لاستیک با جاده برخورد می کند. اغلب از انواع ترکیبات لاستیکی یا فوم که در مناطق مهم برای افزایش عمر سایش یا افزایش جهش یا انعطاف پذیری قرار می گیرند ساخته می شود. موادی که کشش و دوام را بدون اضافه کردن وزن یا سفتی اضافه می کنند و برای شکلی که با شما مطابقت داشته باشد و سطح مطلوبی از ثبات را در زیر پا به شما می دهد.

شکل زیره وسط

برای اینکه کفش مانند خم شدن پای شما خم شود، بسیاری از کفش ها از شیارهای انعطاف پذیر زیر ساقه پا استفاده می کنند. چرخاندن انگشت پا به سمت بالا، که به آن فنر پا می گویند، به پا اجازه می دهد تا از طریق گام ها بچرخد. تفاوت‌ های کوچک در مکان یا زاویه می ‌تواند مکانیک و احساس را تغییر دهد، و اینکه چه درجه ‌ای از خمش برای گام ‌های شما بهتر است زیرا با سرعت تغییر می‌ کند. کف‌ های میانی دارای فنرهای تهاجمی تری هستند تا حرکت سریع رو به جلو را در چرخه راه رفتن تسهیل کنند. به دنبال کفشی باشید که به شکلی که پای شما می‌خواهد خم شود یا بچرخد – با سرعتی که برای آن از کفش استفاده می‌کنید.

زیره میانی از مواد فومی بین زیره و رویه است که برای محافظت از دونده در برابر نیروهای ضربه و هدایت پا از طریق گام طراحی شده است. هر دونده ترجیحات خود را خواهد داشت. ضخامت و جنس زیره وسطی را انتخاب کنید که در سرعت های دویدن احساس خوبی داشته باشد، سطح نرمی یا استحکام مورد نظر شما را برآورده کند و وزن اضافی نداشته باشد.

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

بالشتک پاشنه و جلو پا

بالشتک پاشنه یک ماده زیره میانی است که برای به حداقل رساندن ضربه ضربه ناشی از ضربه پاشنه طراحی شده است. علاوه بر استفاده از انواع مواد بالشتکی، برخی از کفش‌ها دارای یک ناحیه نرم‌تر «بالشتک ضربه» در لبه بیرونی پا یا یک پاشنه بیرونی گرد برای صاف کردن فرود هستند. تحقیقات نشان داده‌اند که بدن بیشترین بالشتک را برای مفاصل شما فراهم می‌کند و در کفش‌هایی که بالشتک‌ دار هستند، سخت‌تر فرود می‌آیید، بنابراین بالشتک پاشنه تا حد زیادی به راحتی احساس می‌شود. احتمالاً می خواهید تعادلی بین بالشتک، ثبات و احساس زمین برقرار کنید. در طول دویدن های آزمایشی، توجه داشته باشید که آیا کفش در جایی که انتظار دارید به پایین می آید یا خیر و به آرامی در گام می چرخد.

بالشتک جلوی پا به گونه ای طراحی شده است که ضربه بزرگترین نیروهای گام را که در جلوی پا در هنگام فرود و فشار وارد می شود، کاهش دهد. در حالی که مکانیک بدن تا حد زیادی برای هر چیزی که بالای مچ پا قرار دارد بالشتک می‌کند، بالشتک کفش جلوی پا از ساختار پا محافظت می‌کند. وعده مواد و طرح‌های جدید «بازده انرژی» این است که هم می‌توانند از پای شما محافظت کنند و هم آن را به حرکت درآورند. به پاسخگویی کفش توجه کنید و به دنبال تعادلی بین راحتی بالشتک و یک پلت فرم محکم فشار دهید.

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

پشت پاشنه پا

افت، تفاوت ارتفاع بین پاشنه و گوی پای شما هنگام ایستادن در کفش است. کارشناسان در مورد اهمیت سقوط مربوط به صدمات موافق نیستند، اما موافقند که تغییر افت نیروها را به طور متفاوتی بین پا و ساق توزیع می کند و می تواند گام شما را تغییر دهد. کفشی را انتخاب کنید که در تمام طول گام، از لمس کردن تا نوک پا، احساس درستی داشته باشد و استرس را بر هر قسمت ضعیف پای شما کاهش دهد. کفش‌های بدون پشت پاشنه ، مانند کفش‌های آلترا، هر دو پاشنه و پنجه را در فاصله مساوی از زمین قرار می‌دهند.

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راهنمای انتخاب و خرید کفش مناسب رانینگ

راه رفتن و سبک دویدن خود را ارزیابی کنید

طراحان از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا سعی کنند پا را از حرکت بیش از حد، در درجه اول غلتیدن به سمت داخل، حفظ کنند. دانشمندان موافق هستند که اکثر مردم نیازی به پشتیبانی پرونیشن ندارند، اما به نظر می رسد که دستگاه های کنترل و پایداری به برخی از دوندگان کمک می کند تا مسیر حرکتی ترجیحی خود را حفظ کنند. کفش شما باید ثبات را به عنوان پشتیبانی ارائه دهد، نه اصلاح بیش از حد.

یک کفی جدید را امتحان کنید

پد قابل جابجایی از فوم داخل کفش است که خطوط کف پای شما را صاف می کند. همراه با هندسه کفش، بیشتر چیزی را که مردم به عنوان “تکیه قوس” فکر می کنند را فراهم می کند و به کفش راحتی اولیه خود را می دهد. به احساس کفش در هنگام دویدن توجه کنید، جایی که نرم تر همیشه بهتر نیست و پا به صورت پویا کار می کند تا حمایت و بالشتک خود را فراهم کند.

از اشتباهات رایج در خرید کفش خودداری کنید

کارمندان فروشگاه های تخصصی دویدن می بینند که دوندگان وقتی برای خرید کفش وارد می شوند، اشتباهات مشابهی را مرتکب می شوند. اما نه شما، نه دیگران، به لطف این توصیه دچار اشتباه نخواهند شد.

اشتباه شماره 1: خرید برای ظاهر.

ما سعی می‌کنیم هر مهمانی را که با آن کار می‌کنیم تشویق کنیم که بر تناسب اندام، احساس و عملکرد بیش از مد تمرکز کند. اطمینان از اینکه کفش مناسب برای نیازهای خاص شماست، بسیار مهم است. اگر کفش برای شما کارایی نداشته باشد، پس ظاهر آن واقعاً مهم نیست.

اشتباه شماره 2: خرید کفش های خیلی کوچک.

کفش‌های تنگ منجر به تاول‌ها و ناخن‌های سیاه پا و این‌جور چیزها می‌شوند. به ویژه زنان عادت دارند کفش‌های خود را به تناسب بپوشند، زیرا اغلب نسبت به اندازه پاهای خود آگاه‌تر هستند. ما دوست داریم بگوییم، “با انگشتان پای خود پیانو بزنید”، به این معنی که تناسب باید در قسمت جلویی پا به اندازه کافی جادار باشد – تقریباً نیم اینچ – اما درهم و برهم نباشد.

اشتباه شماره 3: خرید در زمان نامناسب روز.

خیلی وقت‌ها صبح‌ها مردم می‌آیند و می‌گویند: «این همان کفشی است که من نیاز دارم.» سپس روز بعد برمی‌گردند و می‌گویند: «ساعت 5 بعدازظهر آن را پوشیدم. و خیلی کوچک بودند. پاهای شما از صبح شروع به ورم می کنند و تا حدود ساعت 4 بعد از ظهر متوقف نمی شوند. این به اندازه‌ای است که می‌خواهند به دست بیاورند، بنابراین همیشه کفش‌هایتان را عصر بخرید.

اشتباه شماره 4: اندازه شما را فرض کنید.

«مردم تصور می‌کنند که یک اندازه یک اندازه است – که یک 8 در یک نایک با یک 8 در یک New Balance یکسان است. اما سایزها به دلیل دوخت متفاوت (فرم پا)، شکل متفاوت رویه و نحوه دوخت کفش به یکدیگر متفاوت است. هر بار که خرید می‌کنید، پایتان را اندازه بگیرید و همیشه کفش‌ها را برای تناسب اندام امتحان کنید.

چند نکته پایانی:

پاهای خود را اندازه بگیرید. ممکن است فکر کنید که اندازه خود را می دانید، اما پاهای شما با گذشت زمان تغییر می کند و تناسب یک مدل می تواند به شدت با مدل دیگر متفاوت باشد.

کفش ها باید هر 300 تا 500 مایل بسته به مارک و مدل تعویض شوند. تاریخ خرید آنها را در گزارش آموزشی خود یادداشت کنید و یادداشت کنید که چه زمانی آنها احساس فرسودگی می کنند.

توصیه های ما

اکنون که می دانید در یک کفش دویدن به دنبال چه چیزی هستید، وقت آن است که یک جفتاز ما بخرید. ما هر ساله صدها کفش را اینجا در جمبو اسپرت بررسی می‌کنیم، بنابراین بهترین کفش‌ها را برای هر نوع دونده ای گردآوری کرده‌ایم. هر چه بخواهید، به این منظور، در فروشگاه وبسایت ما برای شما فراهم گزدیده است.

برچسب مطلب :
فروشگاه اینترنتی جمبواسپرت
Logo
ثبت حساب جدید
بازیابی رمز عبور
فهرست
نوبرانه
کفش و کتونی
پوشاک
اکسسوری
مردانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
زنانه
کفش و کتونی
پوشاک
برندهای برتر
خرید از ترکیه
خرید از امارات
© 2022 JEMBOSPORT
سبد خرید